Mélyül az LMP válsága: a teljes Vas vármegyei elnökség elhagyta a pártot
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
Az alkotmányügyi bizottság Schiffer András állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló törvényjavaslatát nem vette tárgysorozatba. A negyedszer próbálkozó Schiffer azt szerette volna megtudni, hogy most „amikor a választók szemébe kell nézni egy kampányban” meri-e vállalni a Fidesz-KDNP az elutasítást.
Az ellenzéki politikus csütörtökön ezt annak kapcsán mondta az MTI-nek, hogy az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága nem vette tárgysorozatba a képviselő által benyújtott, az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló törvényjavaslatot. A testület ugyanígy döntött a képviselő két párttársával közösen benyújtott, az egyes törvényeknek a devizahitel-csapda elkerüléséhez, valamint a devizahitel-csapdában lévők megsegítéséhez szükséges módosításáról szóló törvényjavaslatról is.
Schiffer András azt mondta, azt szerette volna megtudni, hogy most „amikor a választók szemébe kell nézni egy kampányban”, meri-e vállalni a Fidesz-KDNP, hogy miattuk nem lehet nyilvános az állambiztonsági múlt. Hogy miattuk nem lehet megismerni, hogy a túlélő állambiztonsági hálózatok hogyan vettek részt az állami vagyon széthordásában az 1990-es évek elején – fogalmazott.
A másik javaslatról közölte, abban azt kezdeményezte, hogy ne lehessen közjegyzői okirattal – bírói jogvédelem nélkül - családokat kilakoltatni. Szerinte Fidesz ebben az esetben is a behajtó cégek oldalára állt, és ha rajta múlik, akkor a kilakoltatási moratórium áprilisi lejárta után is lehet közjegyzői okirat alapján utcára tenni családokat.